right|100pxSchoonspringen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking (Beijing). Het schoonspringen speelde zich af in het Beijing National Aquatics Center van 10 augustus tot en met 23 augustus.

In het schoonspringen werd in acht disciplines om olympische medailles gestreden; vier bij de mannen en vier bij de vrouwen.

Kwalificatie Elk Nationaal Olympisch Comité mocht twee gekwalificeerde deelnemers uitzenden op de individuele nummers en één team bij het synchroon duiken.

Medailles Discipline 3 m plank (m) He Chong Alexandre Despatie Qin Kai 10 m toren (m) Matthew Mitcham Zhuo Luxin Gleb Galperin 3 m plank synchroon (m) Qin KaiWang Feng Yuriy KunakovDmitri Saoetin Ilja KvasjaAleksej Pryhorov 10 m toren synchroon (m) Huo LiangLin Yue Patrick HausdingSascha Klein Gleb GalperinDmitriy Dobroskok 3 m plank (v) Guo Jingjing Julia Pakhalina Wu Minxia 10 m toren (v) Chen Ruolin Émilie Heymans Wang Xin 3 m plank synchroon (v) Guo JingjingWu Minxia Julia PakhalinaAnastasia Pozdnyakova Heike FischerDitte Kotzian 10 m toren synchroon (v) Ruolin ChenXin Wang Briony ColeMelissa Wu Paola EspinosaTatiana Ortiz

Uitslagen 3 m plank (m) De wedstrijd vond plaats op 18 augustus (kwalificatie) en 19 augustus (halve finale en finale).

eerste rij is kwalificatie, tweede rij is halve finale, derde rij is finale # Olympiër Land Duiken Punten 1 2 3 4 5 6 He Chong 85.2583.7091.45 67.5079.5085.50 75.2592.7599.75 96.9096.9098.60 91.8091.8096.90 98.90102.60100.70 515.50 (1)547.25 (1)572.90 Alexandre Despatie 76.5081.0082.50 80.6079.0586.80 54.2589.2589.25 89.2589.2594.50 66.3088.4086.70 86.7091.8096.00 453.60 (9)518.75 (2)536.65 Qin Kai 80.6077.5080.60 72.0082.5085.50 85.0083.3086.70 89.2584.0087.50 81.6086.7091.80 94.5094.5098.00 502.95 (2)508.50 (3)530.10 4 Dmitri Saoetin 81.0078.0081.00 79.0579.0586.80 74.8074.8081.60 78.0076.5081.00 78.0084.0082.50 84.0084.0099.75 474.85 (4)476.35 (8)512.65 5 Pavlo Rozenberg 77.0084.0084.00 76.5051.0081.60 79.5076.5073.50 47.2591.0087.50 77.0080.5089.25 74.4071.3069.75 431.65 (16)454.30 (12)485.60 6 Troy Dumais 63.0078.0073.50 83.7083.7083.70 83.3081.6091.80 71.4081.6076.50 68.2570.0057.75 78.7568.2589.25 448.40 (12)463.15 (10)472.50 7 Yahel Castillo 73.5076.5076.50 79.0583.7075.95 67.5066.0061.50 82.2582.2577.00 94.5092.7589.25 83.85103.3581.90 480.65 (3)504.55 (4)462.10 8 Patrick Hausding 75.9579.0580.60 78.7585.7568.25 63.0076.5076.50 75.2584.0080.50 72.0075.0078.00 86.7081.6078.20 451.65 (11)481.90 (5)462.05 9 Robert Newbery 74.4077.5079.05 67.5072.0067.50 76.5081.6076.50 84.0063.0073.50 82.2587.5087.50 80.5078.7577.00 465.15 (6)460.35 (11)461.05 10 Juan Guillermo Uran 75.0070.5073.50 75.9575.9577.50 70.0084.0071.75 72.0078.0076.50 77.0082.2578.75 73.1078.2076.50 443.05 (14)468.90 (9)454.50 11 Ken Terauchi 75.0078.0076.50 85.0083.3085.00 76.5076.5076.50 69.0067.5049.00 79.0583.7069.75 68.2589.2585.75 452.80 (10)478.25 (7)442.50 12 Chris Colwill 67.5075.0072.00 72.8574.4074.40 81.6079.9063.00 74.8071.4069.70 84.0085.7580.50 84.0094.5066.30 464.75 (7)480.95 (6)425.90 13 Joona Puhakka 74.4074.40 69.0076.50 76.5072.00 87.5075.25 83.3066.30 78.7587.50 469.45 (5)451.95 14 Nicola Marconi 76.5072.00 69.7577.50 71.4083.30 66.0072.00 72.0064.50 75.2575.25 430.90 (18)444.55 15 Ilja Kvasja 77.5075.95 73.5075.25 82.2561.25 76.5081.60 72.0069.00 79.9076.50 461.65 (8)439.55 16 Matthew Mitcham 78.7566.50 64.7575.25 61.2056.10 74.4072.85 75.0078.00 85.7578.75 439.85 (15)427.45 17 Aleksandr Dobroskok 85.7578.75 72.8562.00 63.0076.50 50.7564.75 74.8042.50 84.0087.50 431.15 (17)412.00 18 Reuben Ross 77.5066.65 64.7557.75 73.5073.50 63.0052.70 79.9052.70 87.5066.50 446.15 (13)395.85 19 Jorge Betancourt 66.50 81.60 66.00 67.50 70.00 76.50 428.25 20 Javier Illana 74.40 76.50 70.50 72.00 67.50 63.00 423.90 21 Ramon Antonio Fumada Rodriguez 72.00 74.40 64.75 67.50 69.00 71.40 419.05 22 Constantin Blaha 69.75 66.30 58.50 67.50 73.50 72.00 407.55 23 Yuriy Shlyakhov 67.50 71.30 70.95 52.50 68.00 74.80 405.05 24 Cesar Castro 66.00 72.85 76.50 66.00 72.00 47.25 400.60 25 Sergei Kuchmasov 69.75 57.00 63.00 64.75 73.50 71.40 399.40 26 Benjamin Swain 71.30 63.00 51.00 60.00 77.00 68.00 390.30 27 Jorge Pupo 72.85 63.00 78.75 72.00 63.00 39.10 388.70 28 Tomasso Marconi 72.00 57.35 43.50 64.50 73.50 49.30 360.15 29 Son Seong-Chel 72.00 42.00 63.00 51.15 72.00 53.20 353.35

10 m toren (m) De wedstrijd vond plaats op 22 augustus (kwalificatie) en 23 augustus (halve finale en finale).

eerste rij is kwalificatie, tweede rij is halve finale, derde rij is finale # Olympiër Land Duiken Punten 1 2 3 4 5 6 Matthew Mitcham 76.5073.5073.50 92.9089.1097.35 91.2086.4076.80 79.9095.2091.80 78.4081.6086.40 91.20106.40112.10 509.60 (2)532.20 (2)537.95 Zhuo Luxin 78.0076.5084.00 91.8095.2093.50 94.5094.5096.25 99.0097.2091.80 86.4088.0092.80 90.1074.8074.50 539.80 (1)526.20 (3)533.15 Gleb Galperin 89.6088.0083.20 70.4065.6075.20 75.0081.0085.50 79.9590.7585.80 95.2086.7093.50 98.8096.90102.60 499.95 (3)508.95 (4)525.80 4 Huo Liang 81.0081.0082.50 81.6092.8084.80 85.7596.2591.00 52.5091.8086.40 85.0096.9078.20 87.4091.2085.50 472.95 (8)549.95 (1)508.40 5 José Antonio Guerra 73.5076.5076.50 50.4081.0093.60 83.2076.8091.20 59.4046.2077.55 96.9091.8071.40 79.8066.5096.90 443.20 (11)438.80 (11)507.15 6 Mathew Helm 81.0081.0072.00 73.6084.8075.20 78.4078.4081.60 88.2084.6077.40 71.4064.6074.80 91.8091.8086.70 484.40 (5)485.20 (6)467.70 7 Tom Daley 68.0071.4081.60 72.0072.0078.00 86.4076.8076.80 72.0086.4078.40 82.5089.1084.15 59.5062.9064.60 440.40 (12)458.60 (8)463.55 8 Rommel Padreco 76.5076.5073.50 78.4078.4075.20 76.8070.4064.00 84.1589.1079.20 69.7078.2087.70 79.9061.2081.60 465.45 (9)453.80 (9)460.20 9 Patrick Hausding 72.0073.5076.50 59.2076.8086.40 73.6075.2073.60 48.6061.2091.80 81.6079.9045.90 88.4086.7074.10 423.40 (17)453.30 (10)448.30 10 David Boudia 64.5073.5080.50 86.4076.8084.80 84.0078.7575.25 78.2085.0081.60 77.4088.2075.60 91.2089.3043.70 481.70 (6)491.55 (5)441.45 11 Juan Guillermo Uran 74.8079.9081.60 72.0066.0063.00 59.2054.4076.80 65.6076.8076.80 81.6081.6068.00 64.8077.4048.60 418.00 (18)436.10 (12)414.80 12 Thomas Finchum 84.8081.6048.00 76.5069.0072.00 81.6073.6065.60 74.8078.2061.20 72.6084.1580.85 87.7088.4085.00 477.00 (7)474.95 (7)412.65 13 Peter Waterfield 81.0081.00 86.4072.00 76.8070.40 80.8590.75 83.3040.80 89.3076.00 497.65 (4)430.95 14 Vadim Kaptur 72.0067.50 78.4070.40 65.1068.20 62.7047.85 78.2086.70 76.5079.90 432.90 (13)420.55 15 Jeinkler Aguirre 84.0079.50 70.9564.35 43.4069.75 65.5081.60 68.0035.70 91.8083.30 423.75 (16)414.20 16 Riley McCormick 81.6065.60 70.9554.45 48.0072.00 79.9049.30 69.0073.50 76.5076.50 425.95 (14)391.35 17 Reuben Ross 76.5067.50 86.4081.60 64.0054.40 59.5071.40 62.7047.85 76.5068.00 425.60 (15)390.75 18 Sacha Klein 83.2076.80 84.0078.75 66.5070.00 82.8043.20 76.5047.60 60.8066.50 453.80 (10)382.85 19 Hugo Parisi 63.00 72.00 57.75 79.20 61.20 79.80 412.95 20 Kostyantyn Milyayev 67.50 62.40 52.70 76.80 73.10 77.55 410.05 21 Aliaksandr Varlaman 67.50 67.20 67.20 60.90 79.20 64.60 406.60 22 German Sanchez 76.50 66.00 71.40 58.90 68.80 57.75 399.35 23 Constantin Popovici 72.00 71.40 76.80 72.00 27.00 73.10 392.30 24 Cassius Duran 73.60 67.20 51.30 81.60 61.50 54.45 389.65 25 Francesco Dell'Uomo 81.00 72.00 74.40 71.40 59.40 30.60 388.80 26 Bryan Nicolas Lomas 72.00 68.85 44.80 49.50 74.40 74.80 384.35 27 Oleg Vikakov 72.00 75.20 56.00 45.00 81.60 45.60 375.40 28 Rexel Ryan Fabriga 54.00 56.00 50.75 62.70 64.00 71.40 358.85 29 Anton Zakharov 67.50 34.20 70.40 57.75 39.10 76.00 344.95 30 Kim Chon Man 75.00 70.40 41.40 33.25 25.50 83.30 328.85

3 m plank synchroon (m) De wedstrijd vond plaats op 13 augustus. # Olympiër Land Duiken Punten 1 2 3 4 5 6 Qin Kai Wang Feng 57.60 55.80 83.70 89.76 87.72 94.50 469.08 Yuriy KunakovDmitri Saoetin 54.60 52.20 80.10 79.56 67.32 88.20 421.98 Ilja KvasjaAleksej Pryhorov 51.00 43.20 79.56 78.54 84.00 78.75 415.05 4 Chris ColwillJevon Tarantino 51.00 50.40 76.26 72.42 85.05 75.60 410.73 5 Alexandre DespatieArturo Miranda 53.40 49.80 77.40 71.61 77.52 79.56 409.29 6 Sascha Klein Pavlo Rozenberg 50.40 52.20 73.44 76.65 76.65 73.50 402.84 7 Nick Robinson-BakerBen Swain 51.00 49.20 76.26 67.50 81.90 76.50 402.36 8 Robert NewberyScott Robertson 50.40 51.60 56.73 82.62 77.70 74.55 393.80

10 m toren synchroon (m) De wedstrijd vond plaats op 11 augustus. # Olympiër Land Duiken Punten 1 2 3 4 5 6 Huo LiangLin Yue 57.00 59.40 89.76 86.40 86.70 88.92 468.18 Patrick HausdingSascha Klein 52.80 54.00 86.70 71.28 88.74 96.90 450.42 Dmitriy DobroskokGleb Galperin 53.40 56.40 86.70 88.32 70.38 90.06 445.26 4 Mathew Helm Robert Newbery 52.80 53.40 84.66 72.00 89.64 92.34 444.84 5 David Boudia Thomas Finchum 51.60 54.60 80.58 82.62 77.76 93.48 440.64 6 Víctor Ortega Juan Guillermo Urán 46.80 52.80 82.62 79.68 81.18 80.58 423.66 7 Erick FornarisJosé Guerra Oliva 49.80 48.00 79.56 71.04 75.48 85.50 409.38 8 Blake Aldridge Tom Daley 52.80 50.40 72.96 75.24 77.52 79.56 408.48

3 m plank (v) De wedstrijd vond plaats op 15 augustus (kwalificatie) en 16 augustus (halve finale) en 17 augustus (finale).

Eerste rij is kwalificatie, tweede rij is halve finale, derde rij is finale