In 2001 werd het 87ste Campeonato Mineiro gespeeld voor voetbalclubs uit de Braziliaanse staat Minas Gerais. De competitie werd gespeeld van 27 januari tot 3 juni en werd georganiseerd door de Federação Mineira de Futebol. América werd kampioen.

Eerste fase Stand PlaatsClub Wed. W G V Saldo Ptn.1. Atlético1163217:8212. Cruzeiro1162320:12203. Mamoré1162318:15204. Ipatinga1152418:9175. Villa Nova1152418:16176. América 1152416:13177. Caldense1151512:16168. Rio Branco1144311:14169. URT1150612:131510. Uberlândia114167:161311. Democrata-GV1132611:141112. Guarani111199:254 Geplaatst voor tweede fase Degradatie

Wedstrijden Ronde Datum Thuisploeg Uitploeg 1 27.01 Cruzeiro 1 x 1 Mamoré 28.01 Rio Branco 1 x 1 América 28.01 Uberlândia 0 x 0 Villa Nova 28.01 URT 0 x 1 Caldense 28.01 Ipatinga 1 x 0 EC Democrata 28.01 Atlético 2 x 0 Guarani 2 03.02 Villa Nova 0 x 0 Atlético 04.02 América 0 x 0 Ipatinga 04.02 Caldense 2 x 4 Cruzeiro 04.02 Mamoré 2 x 0 Uberlândia 04.02 Democrata - GV 1 x 0 URT 04.02 Guarani 2 x 3 Rio Branco 310.02 Cruzeiro 4 x 1 América11.02 Rio Branco 0 x 3 Atlético11.02 Uberlândia 1 x 0 Caldense11.02 Guarani0 x 1 Democrata -GV11.02 URT 1 x 0 Mamoré11.02 Ipatinga3 x 0 Villa Nova 417.02 Democrata - GV 0 x 1 Cruzeiro 17.02 Atletico 2 x 1 Ipatinga17.02 Villa Nova 3 x 0URT 17.02 América 2 x 0 Uberlândia17.02 Mamoré 2 x 1Guarani17.02 Caldense2 x 1 Rio Branco 524.02 Rio Branco 2 x 2 Mamoré24.02 América 1 x 2 Villa Nova 24.02 URT4 x 2 Ipatinga24.02 Atlético 3 x 0 Caldense 24.02 Uberlândia 1 x 0 Democrata-GV 24.02 Guarani 3 x 2 Cruzeiro 603.03 Cruzeiro 1 x 1 Atlético 04.03 Mamoré3 x 2 América04.03 Ipatinga 5 x 0 Uberlândia04.03 Villa Nova5 x 2 Guarani 04.03 Caldense 2 x 1 Democrata-GV 07.03 Rio Branco 1 x 0 URT 7 10.03 URT 1 x 2 Cruzeiro 10.03 Guarani 0 x 2 Ipatinga 11.03 Villa Nova 1 x 2 Mamoré 11.03 América 2 x 1 Caldense 11.03 Democrata-GV 0 x 0 Rio Branco 11.03 Uberlândia 0 x 3 Atlético 817.03 Atlético 1 x 0 América18.03 Rio Branco 2 x 1 Uberlândia 18.03 Mamoré 3 x 2 Democrata-GV18.03 Guarani 0 x 1 URT18.03 Villa Nova 2 x 0 Caldense28.03 Ipatinga 0 x 1 Cruzeiro 9 24.03 Cruzeiro 0 x 1 Rio Branco 24.03 URT 2 x 1 Uberlãndia 25.03 Mamoré 2 x 0 Atlético 25.03 América 4 x 0 Guarani 25.03 Democrata-GV 4 x 3 Villa Nova 25.03 Caldense 1 x 0 Ipatinga 10 31.03 Atlético 2 x 2 Democrata-GV 31.03 Uberlândia 1 x 0 Cruzeiro 01.04 Villa Nova 1 x 0 Rio Branco 01.04 Caldense 1 x 1 Guarani 01.04 América 2 x 1 URT01.04 Ipatinga 3 x 0 Mamorè 1107.04 URT 2 x 0 Atlético07.04 Rio Branco 1 x 1 Ipatinga07.04 Guarani 0 x 2 Uberlâmdia 07.04 Democrata-GV 0 x 1 América 07.04 Mamoré 1 x 2 Caldense08.04 Cruzeiro 4 x 1 Villa Nova

Tweede fase Groep A PlaatsClub Wed. W G V Saldo Ptn.1. Atlético631212:8102. Villa Nova631210:8103. Mamoré62227:1084. Rio Branco61233:65 Geplaatst voor finale Groep B PlaatsClub Wed. W G V Saldo Ptn.1. América 64029:5122. Cruzeiro63128:7103. Caldense62137:1174. Ipatinga62048:96 Geplaatst voor finale Wedstrijden Ronde Datum Thuisploeg Uitploeg 1 14.04 Ipatinga 0 x 1 Cruzeiro 15.04 Villa Nova 2 x 2 Mamoré 15.04 Atlético 3 x 1 Rio Branco 15.04 América 3 x 0 Caldense 2 21.04 Cruzeiro 0 x 0 América 22.04 Mamoré 0 x 0 Atlético 22.04 Rio Branco 2 x 4 Villa Nova 22.04 Caldense 2 x 0 Ipatinga 328.04 Atlético 2 x 4 Villa Nova28.04 Caldense 1 x 2 Cruzeiro29.04 Rio Branco 0 x 1 Mamoré29.04 América 0 x 1 Ipatinga 417.02 Cruzeiro 1 x 3 Ipatinga17.02 Mamoré 3 x 2 Villa Nova17.02 Rio Branco 1 x 1 Atletico17.02 Caldense 0 x 2 América 512.05 Atlético 2 x 2 Mamoré13.05 Villa Nova 1 x 2 Rio Branco13.05 América 4 x 2 Cruzeiro13.05 Ipatinga 3 x 0 Caldense 6 10.03 Villa Nova 1 x 0 Atlético 10.03 Mamoré 0 x 0 Rio Branco 11.03 Cruzeiro 1 x 1 Caldense 11.03 Ipatinga 1 x 2 América

Finale

Kampioen

Campeonato Mineiro de 2001AMÉRICA15º Titel

Externe link RSSSF

Categorie:Campeonato Mineiro Mineiro